Gry przygodowe zazwyczaj zawierają trzy konstruujące je elementy: eksplorację świata, rozwiązywanie zagadek logicznych oraz mocno zaznaczoną fabułę. Cechą przewodnią jest to, że gracz zbiera pewne przedmioty na przestrzeni fabuły, by ona mogła się rozwijać, by gracz w konsekwencji przeszedł całą grę. W tym artykule przyjrzymy się trzem najciekawszym premierom gier przygodowych w roku 2018.

 

Z przewidzianą premierą na rok 2018, gra The Sinking City to przygodowa gra detektywistyczna, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta, słynnego pisarza z gatunku grozy. Akcja rozgrywki toczy się w latach 20. ubiegłego wieku, w zupełnie fikcyjnym mieście New England, które w wyniku przyczyn nadnaturalnych zostało zalane i cierpi z powodu wielkiej powodzi. Gracz będzie sterował prywatnym detektywem, którego zadaniem jest odnalezienie przyczyn wielkiej katastrofy, a przy tym zachowanie przytomnego myślenia i nie poddanie się ogólnemu szaleństwu, które zaistniało w wyniku powodzi.

 

Kolejną grą, mocno wyczekiwaną przez fanów, jest The Walking Dead: A Telltale Games Series – The Final Season. Jak zawarte jest w nazwie, jest to ostatnia, finałowa część tej serii gier. Tym razem w grze główną bohaterką, na której skoncentrowali się twórcy gry, jest Clementine, której zadaniem będzie przeżyć w świecie opanowanym przez potwory zombie.

 

Na sierpień 2018 przewidziana jest premiera gry Whispers of a Machine. Opracowana wyłącznie z myślą o komputerach PC, ta gra to przygodówka z elementami science-fiction. Akcja rozgrywki dzieje się w przyszłości, w dziwnych czasach, gdy ludzkość celowo cofnęła się w postępie technologicznym, aby pozbyć się problemów wynikających z rosnącej w siłę sztucznej inteligencji. Gracz wciela się w prywatną detektyw, która rozwiązuje serię morderstw w pewnym sennym mieście, a głównymi elementami rozgrywki są rozmowy, rozwiązywanie zagadek oraz eksploracja świata o bardzo ciekawej fabule.

 

By móc zagrać w gry przygodowe zapowiedziane na bieżący rok, gracz będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu. Liczy się dobry procesor, równie dobr karta graficzna oraz wystarczająca ilość pamięci RAM, wpływająca na płynność rozgrywki. Przykładowe komputery, które sprostają wymaganiom sprzętowym opisanych gier, to Dell XPS albo Dell Latitude E5470. Oba te modele Della mają celujące parametry i zapewnią wiele godzin satysfakcjonującej i zajmującej rozgrywki.