Rok 2018 przyniósł całkiem sporo premier nowych gier sportowych. Znajduje się w tym gatunku ciekawa różnorodność – tyle, ile jest gatunków sportu, tyle różnych gamingowych propozycji. W tym artykule przyjrzymy się trzem najciekawszym grom sportowym, które zostały wydane albo będą wydane w 2018 roku.

 

Tennis World Tour to gra sportowa, która symuluje rozgrywki tenisowe, premierę miała 22 maja 2018. Opracowana została specjalnie na komputery osobiste. Wykreowało ją studio Breakpoint, któremu przewodził sam Pierre André. Ten twórca wcześniej odpowiadał za produkcję Top Spin 4, która to gra mocno wsławiła się w świecie gier sportowych jako ciekawa symulacja tenisa. Warto podkreślić, że w produkcji Tennis World Tour brało dużo udział kreatorów, którzy tworzyli Top Spin. W Tennis World Tour gracz rozgrywa pojedyncze mecze tenisa lub też przegląda całą karierę profesjonalnego zawodnika. W grze znajduje się ponad 30 autentycznych sportowców. Gracz ma dostęp do wielu opcji, a także ważne jest przygotowanie zawodnika przed meczem, strategiczne przy tym myślenie. Twórcy Tennis World Tour zadbali o mechanikę rozgrywki oraz odpowiednie i prawdziwe zachowanie piłki na korcie.

 

Snooker Nation Championship to symulator snookera od niezależnego studio Cherry Pop Games, które jest twórcą wcześniejszej Pool Nation i jej reedycji, Pool Nation FX. Gra zostanie wydana 24 lipca 2018. Jeśli wziąć pod uwagę mechanikę gry, Snooker Nation Championship czerpie mocno ze stołowego pierwowzoru. Dla graczy, którzy nie znają zasad, przygotowany jest samouczek, który uczy m.in. podstawowych zasad sterowania – wbijania bil i nadawania im odpowiedniej rotacji. Gracz może podjąć karierę solową i zmagać się z komputerem w rundzie eliminacyjnej i pięciu rundach głównego turnieju. W wieloosobowej opcji może podjąć grę z innymi graczami lokalnie lub też rozgrywać rozgrywki rankingowe sieciowo. Ciekawe jest to, że możliwe jest dostosowywanie kijów oraz bil, pomaga to na pewno początkującym graczom. Bile w grze zachowują się bardzo wiarygodnie, ponieważ Snooker Nation Championship posiada trójwymiarową grafikę i realistyczną symulację praw fizyki.

 

90 Minute Fever z premierą w roku 2018, to gra debiutującego studia Isokron. Jest to zrealizowany w kownencji MMO menadżer piłkarski. W odróżnieniu jednak od pozostałych menedżerów w stylu Football Manager, koncentruje się tylko i wyłącznie na rozgrywkach między graczami. Ta gra umożliwia stworzenie od początku własnego klubu, by następnie, po opracowaniu taktyk i strategii, wyruszyć wraz z nią na podbój piłkarskiego świata. Gra kładzie nacisk głównie na to, by odbywały się między graczami interakcje, zarówno bezpośrednio, podczas kolejnych spotkań, jak i pośrednio, poprzez na przykład wpływ na ekonomię. Ciekawe jest to, że gra zawiera tzw. Time Portal, który pozwala graczowi na wezwanie piłkarzy z przeszłości. 90 Minute Fever odróżnia się od innych managerów sieciowych tym, że nie wymaga powolnego wspinania się po drabince, a zapewnia od razu rozgrywki z bardziej doświadczonymi graczami. Nie ma w niej elementów pay-to-win, jednakże trzeba zapłacić comiesięczny abonament.

 

Gry sportowe są z natury bardzo dynamiczne i szybkie, w związku z czym potrzebują odpowiedniej oprawy sprzętowej, by gracz mógł w nie grać. Do zagrania w powyższe gry z premierą w 2018 roku warto wybrać przykładowo Dell Inspiron 5567 lub Dell Vostro 3568. Oba te modele Della, choć z innych linii, przedstawiają się wystarczająco, jeśli chodzi o wymagania sprzętowe opisanych w artykule gier sportowych. Wszystkie na tych komputerach będą chodzić płynnie, gdyż komputery, w najlepszych możliwych konfiguracjach, zawierają odpowiednie komponenty – procesor, kartę graficzną oraz odpowiednią ilość pamięci RAM.